Od 1 listopada 2018 roku w liniach Ryanair i Wizzair nastąpiły zmiany dotyczące bagażu podręcznego. Każdy, kto lubi podróżować pewnie coś słyszał, ale jak to jest naprawdę? Jakie zmiany nastąpiły? Czy są to zmiany na lepsze, czy gorsze? Już wszystko tłumaczę.

Ryanair

Lecąc z bagażem podręcznym, możemy zabrać ze sobą jedną sztukę bagażu i według wymogów linii, musi ona zmieścić się pod siedzeniem przed Tobą. Wymiary, które są podane to: 40 cm x 20 cm x 25 cm. Jest to jedyny bagaż, który możemy ze sobą zabrać, jeśli nie mamy wykupionego pierwszeństwa wejścia, lub dodatkowego bagażu. Torby są sprawdzane przed przekroczeniem bramek kontrolnych, dlatego polecam zabierać ze sobą plecaki z materiału, niż sztywne walizki, ponieważ taki plecak zawsze możemy zgnieść, upchać tak, aby się zmieścił. W przypadku walizki, która chociaż trochę przekroczy te wymiary, pozostaje nam odkręcanie kółek na lotnisku ?

Jeśli przed zakupieniem lotu wiecie, że taki plecak wam nie wystarczy, polecam zakupić pierwszeństwo wejścia oraz 2 sztuki bagażu podręcznego. Wtedy będziemy mogli zabrać ze sobą na pokład mały bagaż, o wymiarach 40 cm x 20 cm x 25cm, a ponadto do luku bagażowego małą walizkę o wymiarach 55 cm x 20 cm x 40cm – waga nie może przekroczyć 10kg, z doświadczenia wiem, że z takim bagażem spokojnie możemy spakować się na tygodniowe wakacje.

Wizzair

Zmiany również weszły w życie 1 listopada 2018 roku. Tak samo jak w Ryanair możemy na pokład zabrać jedynie małą torbę, która zmieści się pod fotelem, aczkolwiek w przypadku tych linii lotniczych ma ona wymiary: 40 cm x 30 cm x 20 cm. Mamy do dyspozycji 5 cm więcej, aczkolwiek w przypadku takiego bagażu to jest sporo i możemy spokojnie się spakować na kilkudniową podróż w taką torbę. Jeśli jednak to nie wystarczy możemy wykupić usługę Wizz Priority, która umożliwia nam zabranie dodatkowo małej walizki o wymiarach: 55 cm x 40cm x 23 cm, a ponadto mamy pierwszeństwo wejścia na pokład, bez oczekiwania w długiej kolejce.

Polecane plecaki i walizki:

Szczegółowe informacje: