Największą przeszkodą w płatnościach kartą za granicą są opłaty pobieranie przez banki. Zwykle oferują one bardzo niekorzystny kurs wymiany, a dodatkowo pobierają sporą prowizję za każdą wykonaną transakcję. Na szczęście pojawiła się aplikacja Revolut, która rozwiązuje powyższe problemy i oferuje dużo więcej!  

Czym jest Revolut?  

Revolut to brytyjska spółka fintech obiecująca zrewolucjonizować współczesną bankowość. Jej najważniejszym produktem są karty wielowalutowe pozwalające na płatności w prawie każdym miejscu na świecie bez ponoszenia opłat. Całość obsługuje się za pomocą aplikacji mobilnej.  

 

Co oferuje Revolut?  

Bezpłatna wymiana walut 

Revolut nie pobiera żadnej prowizji za wymianę walut, a oferuje ich ponad 140. Dodatkowo kurs wymiany zwykle jest bardzo atrakcyjny, prawdopodobnie będzie zbliżony lub nawet lepszy od tego który uzyskamy szukając w Google kursu danej waluty.  

 

Szybkie przelewy między kontami 

Jedną z najczęściej wykorzystywanych funkcji są błyskawiczne przelewy między kontami. Z listy kontaktów wybierasz osobę, której chcesz przesłać pieniądze i to tyle! Pieniądze są już na koncie. Opcjonalnie możesz dodać notatkę lub gifa.
Bardzo przydatna funkcja, gdy chcesz podzielić z kimś rachunek. Możesz też wybrać wpis z listy transakcji i kliknąć “Podziel rachunek”, aplikacja sama zadba o resztę.  

Darmowe wypłaty z bankomatu 

Banki uwielbiają pobierać prowizje za wypłaty z bankomatów, szczególnie za granicą. Dzięki Revolutowi możemy wypłacać pieniądze z dowolnego bankomatu na świecie.  

Karty wirtualne 

Revolut oprócz kart fizycznych pozwala na tworzenie kart wirtualnych i jednorazowych. Można je wykorzystać do płacenia za produkty w sklepach internetowych i zlikwidować w dowolnym momencie – kilkoma kliknięciami. Jeśli gdzieś taki numer wycieknie, to i tak będzie bezużyteczny dla potencjalnego przestępcy. Karty jednorazowe można wykorzystać tylko raz, jej numer zmienia się po każdej transakcji.  

Sejf 

Aplikacja pozwala na tworzenie tzw. vaultów, czyli sejfów gdzie odkładamy pieniądze. Możemy zaplanować stałą kwotę, która będzie tam trafiać miesięczne, lub ustalić jaka część z każdej transakcji ma trafiać do vaulta. Przykładowo płacąc 8.90, do sejfu trafi 10 groszy.  

Ubezpieczenie, Concierge service, loże VIP na lotnisku 

Revolut oferuje również szereg usług dodatkowych, niestety już płatnych. Jedną z przydatniejszych opcji jest ubezpieczenie medyczne. Włączając tę funkcję aplikacja sama wykryje twój zagraniczny wyjazd i uruchomi ubezpieczenie na każdy dzień twojego pobytu – gdy wrócisz do domu samo się wyłączy.  Gdyby coś się stało na wyjeździe, Revolut zwróci Ci koszty leczenia. Dodatkowo można ubezpieczyć też telefon od kradzieży i uszkodzeń.
Wyższe pakiety Revoluta dają dostęp do lóż VIP na lotnisku lub opcję osobistego asystenta, który zajmie się rezerwacją hoteli, planowaniem przelotów i proponowaniem atrakcji.  

Jak założyć konto 

 1. Wchodzimy na stronę poniżej oraz podajemy nasz numer telefonu. Jeżeli zarejestrujecie się za pomocą naszego linku pierwsza karta fizyczna będzie wysłana do was za darmo. Rejestrując się bezpośrednio w aplikacji karta kosztuje 9,90.

  Kliknij tutaj, aby przejść do rejestracji 

   

 2. Na swój telefon otrzymasz link do pobrania aplikacji, pobierz ją, bo cała rejestracja oraz obsługa konta odbywa się właśnie w tej aplikacji.  
 3. Wypełnij formularz rejestracyjny, podaj numer telefonu, pin do logowania (później można logować się odciskiem palca lub FaceID ) oraz resztę wymaganych danych.  
 4. Doładuj swoje konto kwotą 20 zł. Najprościej zrobić to poprzez podpięcie swojej karty bankowej – wtedy doładowanie jest darmowe. Można też użyć przelewu tradycyjnego, ale banki pobiorą sporą opłatę za przelew zagraniczny.
  Po aktywacji można te pieniądze wypłacić w bankomacie, lub przelać z powrotem na konto bankowe.  
 5. Potwierdź swoje konto wysyłając dokument tożsamości (dowód osobisty, paszport lub prawo jazdy) oraz robiąc sobie selfie (serio!).  
 6. Weryfikacja trwa zwykle około 15 minut. Po tym czasie można już zamówić kartę fizyczną oraz używać aplikacji.  

 

F.A.Q 

Ile tak naprawdę to kosztuje?  

Korzystanie z podstawowego konta jest bezpłatne. Pozwala ono na wymianę walut do 20000 zł oraz wypłatę 800zł z bankomatu miesięcznie. Dla tych, którym to nie wystarcza dostępne są większe pakiety, kosztujące 29,90 oraz 49.90.  

Revolut w weekendy dolicza 0.5% do każdej transakcji w innej walucie. Można to ominąć wymieniać walutę w ciągu tygodnia.  

O ile wypłata z bankomatów w Revolucie jest darmowa, to sam bankomat może pobierać prowizję – zdarza się to w małych lokalnych bankach.  

Opłata za wydanie karty fizycznej to 10 zł, wystarczy zarejestrować się za pomocą linka znajomego, by tej opłaty nie płacić. Można też dodać darmową kartę wirtualną do Apple Pay/Android pay i płacić tylko telefonem.  

Czy moje konto jest bezpieczne?  

Revolut posiada licencję bankową wydaną przez Europejski Bank Centralny, oznacza to, że twoje pieniądze są zabezpieczone funduszem gwarancyjnym. Podobnie jak w tradycyjnych bankach zabezpieczeniem transakcji zajmuje się Visa lub Mastercard. 

Czy muszę instalować aplikację?  

Twoje konto jest dostępne tylko przez aplikację na Androida lub iOS. Nie ma możliwości logowania się przez przeglądarkę internetową.  

Czy Revolut działa w każdej walucie/w każdym kraju?  

Do tej pory tylko raz zdarzyło mi się, by moja karta nie działa – w lokalnym bankomacie w Maroko. Po prostu skorzystałem z innego i wszystko było w porządku. Z Revoluta bez problemu można korzysatć w krajach Unii Europejskie. Jeżeli masz wątpliwości czy zadziała z danym kraju zajrzyj na forum Revoluta, ktoś już na pewno to sprawdził.