Cel osiągnięty! Marzenie spełnione, takimi słowami najlepiej można opisać to co wydarzyło się od początku założenia Projektu Maluch aż do dnia dzisiejszego. Oczywiście nie oznacza to końca Projektu, wręcz przeciwnie.

W zeszłym roku udało nam się przejechać ponad 2500km objeżdżając Polskę dookoła Fiatem 126p. Była to świetna przygoda, która wiele nas nauczyła. Podczas podróży często spotykaliśmy osoby, które opowiadały swoje historie związane z maluchem, dlatego też często krótkie postoje na zatankowanie auta kończyły się godzinnymi opowieściami pod dystrybutorem. Poznaliśmy też wiele wspaniałych osób, z którymi kontakt mamy do dzisiaj. Po raz kolejny mogłem się przekonać, że społeczność maluchowa jest wspaniała, a posiadacze są ze sobą związani jak rodzina.

Zielony Maluch

 

Gdy już odpoczęliśmy po podróży przyszedł czas na planowanie kolejnej: Czechy? Włochy? Może Szwecja? Chciałbym zjechać cały świat! Ale brakuje mi wschodu Polski, w zeszłym roku nie jechaliśmy wzdłuż wschodniej granicy, a jedynie zahaczyliśmy o takie miasta jak Białystok czy Lublin, w którym osobiście się zauroczyłem. Dlatego postanowiliśmy, że w tym roku przejedziemy wschodnią granicę od Suwałk do Przemyśla, kończąc na Ogólnopolskim Zlocie Fiata 126p w Sochaczewie – wydarzeniu, w którym zawsze chciałem uczestniczyć.

Maluch most

W międzyczasie, po opublikowaniu naszego artykułu w gazecie, zgłosiło się sporo osób, które chciałby mi odsprzedać części do malucha. Bardzo się ucieszyłem z tego powodu, ponieważ od dłuższego czasu planuję remont silnika, aczkolwiek na razie moja sytuacja finansowa mi na to nie pozwala. Miedzy innymi zgłosiła się tez Pani, która miała malucha na chodzie i chciała go oddać na złom. Oczywiście jako miłośnik Fiatów 126p nie mogłem na to pozwolić, ponieważ złamałoby mi się serce, więc tak oto stałem się właścicielem dwóch maluszków.

Dzisiaj praktycznie mamy już zaplanowaną dokładnie trasę i bierzemy się za organizację noclegów, najlepiej tak jak w zeszłym roku darmowych (znowu zabieramy ze sobą namiot). Jak tylko wszystko będziemy mieli ustalone to wrzucimy informację o tegorocznej podróży!

 

Maluch dymautor: Adam Dudziak