10 filmów o tematyce podróżniczej.

Aktualnie nie możemy podróżować, ale to nie znaczy, że nie możemy marzyć, planować i inspirować się innymi. Właśnie dlatego przygotowaliśmy dla Was 10 propozycji filmowych dostępnych na Youtube i na Netflixie. Tak abyście mogli usiąść wygodnie w fotelu, wziąć popcorn i przenieść się do innego świata.

  1. Get away to Pitcairn

Dwójka młodych podróżników Marek i Mateusz wyruszają w podróż na koniec świata na małą wyspę Pitcairn oddaloną od Polski ok. 20 tysięcy kilometrów, aby spełnić swoje (i nie tylko swoje) marzenia. Film oprócz pięknych widoków i emocjonującej wyprawy, przedstawia historię i życie codzienne tej małej wyspy. Dla mnie jest to szczególnie ważny film, ponieważ moje marzenie również pojechało z chłopakami na Pitcairn. Polecam obejrzeć, a może i ktoś z Was będzie chciał się tam wybrać…

Cały film:

  1. The Game

Film dokumentalny stworzony przez vlogerkę podróżniczą Globstory. Kanał śledzę praktycznie od początku istnienia i zawsze podobały mi się filmy i vlogi, które były wrzucane. The Game jest czymś zupełnie innym, widać pełen profesjonalizm i poświęcenie włożone w nagrania. Historia przedstawia realia życia imigrantów próbujących dostać się do Europy, aby móc tutaj pracować. Często nie jesteśmy świadomi tego jak to się odbywa, myślę że ten film może zmienić postrzeganie imigrantów.

Cały film:

  1. Arkady Fiedler – PoDrodze

Wiele osób pamięta słynnego podróżnika Arkadego Fiedlera, jednak tym razem skupimy się na jego wnuku Arkadym Fidlerze 😊 Pokonał Fiatem 126p Afrykę, Azję, a następnie Afrykę samochodem elektrycznym. Z racji posiadania przeze mnie malucha najciekawszą przygodą wydaje się pokonanie Afryki tym samochodem. Całość znajdziecie zupełnie za darmo na kanale youtube. Do tego Arkady wydaje też książki, wiec jeśli kogoś bardziej wciągnie historia filmowa, to polecam zakup lektury, aby zgłębić temat nieco bardziej.

Pierwszy odcinek serii:

  1. Trabantem do utraty tchu

Grupa podróżników z Czech, Słowacji i Polski, która przemierza drogę z Australii do Timoru Wschodniego, Indonezji, Malezji i Tajlandii. Udział w tej wyprawie wzięły motocykle i wyjątkowe samochody – trabanty oraz Fiat 126p. Na samą myśl o takich samochodach i wymagających terenach można się spodziewać wielu przygód i tego właśnie nam dostarcza ten film, chapeau bas za odwagę i zachęcam do oglądania.

Cały film:

Możliwość obejrzenia na Netflix: https://www.netflix.com/pl/title/81192831

  1. 4 latas

Znów klasyczny samochód, tym razem reżyser zabiera nas do Afryki, aby ją przemierzyć starą renault 4. Dwójka przyjaciół wraz z młodą kobietą muszą przemierzyć pustynię, aby spotkać się z ojcem pasażerki, który ciężko choruje. Takie auta psują się i dostarczają emocji na zwykłych drogach, a co dopiero na pustyni. Polecam obejrzeć, aby się dowiedzieć czy uda im się dojechać do celu i jakie spotkają ich po drodze przeszkody.

Trailer:

Całość do obejrzenia na Netflix: https://www.netflix.com/pl-en/TITLE/80221109

  1. Wszystko za życie (Into the wild)

Film jest oparty na prawdziwej historii Christophera McCandless’a, którą przeczytacie tutaj: https://pl.wikipedia.org/wiki/Christopher_McCandless

Niechęć do materializmu i ciągłej gonitwy w Ameryce spowodowała, że młody chłopak po ukończeniu szkoły rzuca wszystko i wyrusza w podróż autostopem na Alaskę, aby tam się osiedlić w spokoju i dziczy. Po drodze spotyka wiele ciekawych i inspirujących osób. Ta przygoda dla autora była z pewnością ciekawym doświadczeniem, ale i dla nas może być źródłem rozmyślań, a może i nawet nowych podróżniczych decyzji.

Trailer:

Całość do obejrzenia na Netflix: https://www.netflix.com/pl/title/70075064

  1. Cast Away: Poza światem

Tom Hanks wciela się w rolę pracownika firmy kurierskiej, który zawsze pracuje na wysokich obrotach i z zegarkiem w ręku. Dużo czasu spędza w podróży, niestety z jednej z nich z powodu gwałtownej burzy nie wraca do domu, tylko ląduje na bezludnej wyspie. Po dostaniu się na nią zaczyna się przygoda i ładne widoki. Zastanawialiście się kiedyś czy dalibyście radę przeżyć i jak długo bez towarzystwa drugiej osoby, dostępu do wody i jedzenia?

Trailer:

Całość do obejrzenia na Netflix: https://www.netflix.com/pl/title/60020683

  1. Wielka podróż Bolka i Lolka

Dla równowagi filmowej tym razem proponuję film animowany. Bolka i Lolka każdy zna, ale niewielu obejrzało go w całości. Warto dodać, ze jest to pierwszy polski film pełnometrażowy animowany, a powstał w roku 1977. Bolek i Lolek ruszają w podróż dookoła świata śladami Phileasa Fogga, aby w nagrodę zdobyć 20 000 funtów w złocie. Czym im się uda i zdobędą nagrodę? Przekonajcie się sami 😊

Cały film:

  1. 1200 dni dookoła świata

Niesamowita przygoda Edda Pratta, który objechał świat na… monocyklu, czyli takim rowerze na jednym kole. Film opowiada ostatni etap podróży, czyli powrót do domu po długiej nieobecności. Edda śledzę od początku, czyli od roku 2015, ze względu na to, że też jeżdżę na monocyklu i jestem w stanie chociaż w małym stopniu uświadomić sobie jak ciężka to jest przygoda. Zapraszam na seans!

Cały film (język angielski):

  1. Romuald Koperski Sibirien Arctic Expedition 2015

Wielki i znany podróżnik. Bardzo szanuję Pana Romualda za jego wszystkie wyprawy i miłość do Syberii. Jest to niezwykle trudny i wymagający kierunek, a ten podróżnik czuł się tam jak w domu. Na youtubie jest dostępny mój ulubiony, czyli ekspedycja z 2015 roku, ale polecam też obejrzeć inne wyprawy Pana Romualda.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *